رزرو خوابگاه دانشجویی اتریش

نوشته شده توسط Super User. Posted in محتوا

اجاره خوابگاه، پانسیون، خانه و در کل داشتن مکانی برای زندگی یکی از مهم ترین پیش شرط های اداره اقامت اتریش جهت اجازه صدور ویزای تحصیلی می باشد.

انجام این مورد هم مسئله ای نیست که از توان شما خارج باشد ولی شاید جستجو کردن و پیدا کردن مناسب ترین خوابگاه برای شرایط شما کمی پیچیدگی ایجاد کند.

در ادامه به ذکر چند نکته که از اهمیت بالایی برخوردارند می پردازیم:

- الزاما خوابگاه خوب، خوابگاهی نیست که وسط شهر یا نزدیک به دانشگاه باشد. زیرا داشتن خطوط جابجایی مترو و اتوبوس های دقیق و خوب یکی از مهم ترین پارامتر هایی است که باعث شده شهر وین همواره جزو اولین یا دومین شهر برتر دنیا باشد.

- شما در انتخاب خوابگاه می توانید خوابگاهی که صرفا برای دختران یا افراد زیر 23 سال هستند را انتخاب کنید ولی طبیعتا شانس پیدا کردن چنین خوابگاه هایی پایین است. البته خوابگاه ها بسیار امن هستند و در صورتی که شما تمایل نداشته باشید هم اتاقی شما جنس مخالف نخواهد بود.

- مورد دیگر خانه هایی هستند که اصطلاحا "WG" نامیده میشوند و به این صورت هستند که شما در یک خانه با افراد مختلف هستید ولی اتاق مخصوص به خود را دارید که برای شروع این نوع از خانه ها خیلی پیشنهاد نمی شود.

4. اجاره خانه در اتریش برای ایرانیان و در کل غیر اتریشی ها کمی سخت است زیرا صاحب خانه ها نگران دریافت به موقع اجاره بهای خود هستند. در صورتی که با پیشنهاد افرادی برخورد کردید که بدون حضور شما در اتریش برایتان خانه ای را اجاره کنند کمی با دقت تر عمل کنید.

5. نیاز به واریز پول پیش خوابگاه یکی از مشکلاتی است که اغلب دوستان در ایران با آن مواجه هستند. معمولا صرافی ها مبالغ پایین را یا براحتی انتقال نمی دهند یا هزینه گزافی برای انجام این کار دریافت می کنند و گاهی نمی توانند رسیدن وجه را پیگیری کنند.
شما بعد از پیدا کردن خوابگاه مناسب و مطالعه قوانین دقیق زمان کنسلی، نحوه پرداخت اجاره، نحوه برگرداندن پول پیش، هزینه گرما، اینترنت، نظافت و ... چندین راه برای پرداخت پول پیش دارید:

- حواله از طریق صرافی
- حواله از طریق یک آشنا در کشوری غیر از اتریش( فرق این روش با روش فوق فقط اطمینان از واریز پول به حساب خوابگاه است؛ ولی هزینه جابجایی پول نسبت به روش اول بیشتر می شود زیرا یکبار مبلغ به حساب فرد و مجددا از حساب ایشان به حساب خوابگاه منتقل میشود.)
- حواله از طریق آشنایی در اتریش( در این روش ریسک نرسیدن پول را ندارید. )

در این مسیر نیز ما در کنار شما خواهیم بود، از پیدا کردن خوابگاه مناسب با شرایط شما، تا رزرو و پرداخت هزینه ها برای دوستانی که به هر دلیلی تمایل و نیاز به استفاده از خدمات ما را داشته باشند.