پرسش و پاسخ درباره پذیرش دانشجویی اتریش

نوشته شده توسط Super User. Posted in محتوا

❓ گواهی عدم سو پیشینه و شناسنامه باید قبل از وقت سفارت ترجمه و تائید شده باشه ؟

✅بله حتما ، باید 15-20 روز قبل از وقت سفارت ، مدارکی مثل ترجمه شناسنامه ، عدم سو پیشینه یا قباله ازدواج رو بدین سفارت برای تائید و روزی که وقت سفارتتون هست برای تحویل مدارک مجددا اون مدارک رو به خودشون بدین در غیر این صورت براتون نقص مدرک میزنن و باید مجددا وقت بگیرین و خوب کلی زمان از دست میدین.

---------------------------------------------------------------

❓گواهی عدم سو پیشینه از کجا باید بگیریم ؟

✅پلیس به اضافه 10 و سپس ترجمه به همراه مهر وزارت امور خارجه و دادگستری

---------------------------------------------------------------

❓ آیا مبلغ 10.000 یورو باید از 3 ماه قبل در حساب باشد ؟

✅جواب : ضروری نیست ولی باید طی یک ریز پرینت 3 ماهه نشان دهید که این مبلغ به صورت یکجا و چند روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به حساب شما واریز نشده است و تنها در صورتی امکان واریز یکجا وجود داره که از سمت ساپورت کننده مالی شما باشه ولی بهتره که پول ریز ریز به حساب واریز شده باشه و همگی یا از محل درآمد خودتون باشه یا از حساب ساپورت کننده مالی شما ، چون خط به خط پرینت مالی شما چک میشه.

❗️نکته : بهتر است از 3 -4 ماه قبل با حساب خود کار کنید تا گردش مالی داشته باشد و حتما لازم نیست در این مدت کل مبلغ 10.000 یورو در حساب گردش کند و ماهی 3-4 میلیون هم کفایت میکند.

❗️نکته : جدیدا سفارت منبع درآمد و ساپورت مالی شما را میخواد که مشخص شود بعد از اینکه این مبلغ تمام شد از کجا هزینه زندگی شما تامین میشود ، بنابراین اگر سند ملکی در ایران دارید که تحت اجاره هست ، قیمت گذاری کرده و ترجمه کنید و ضمیمه مدرک تمکن مالی کنید یا از حساب پدر یا مادر به عنوان ساپورت کننده پرینت بگیرین ، مخصوصا اگر پولی به صورت یکجا به حساب شما واریز شده از طرف پدر یا مادر که ساپورت کننده شما هستند باید باشه و حتما پرینت حساب ایشان هم باید ضمیمه بشه و منبع درآمد فرد ساپورت کننده هم باید قابل اثبات باشه و مدارک لازم جهت اثبات منبع درآمد نیز باید ترجمه و تحویل بشه.

---------------------------------------------------------------

❓ چطور باید خوابگاه اجاره یا رزرو کرد و چه نکاتی باید رعایت شود ؟

❗️نکته : برای رزرو خوابگاه ابتدا باید به صورت آنلاین در سایت ثبت نام کنید و فرم مربوطه را پر کنید و خوابگاههای مورد نظر را که از قبل تعین کرده اید در لیست طبق الویت انتخاب کنید ، سپس مبلغ 950 یورو به عنوان پول پیش از طریق صرافی یا فردی در خارج از کشور یا اتریش ، به حساب بانکی موسسه واریز کنید تا پروسه رزرو خوابگاه آغاز شود.

❗️نکته : تحت هیچ شرایطی قبل از واریز مبلغ پول پیش به شما نمیگن که خوابگاه خالی هست یا اصلا خوابگاهی که انتخاب کردید در اون تاریخ موجود هست یا نه و باید ابتدا پول به حساب واریز بشه و بعد از تقریبا 10 روز از تاریخ واریز ، به شما خوابگاه معرفی میشه از طریق ایمیل و شما 7 روز کاری وقت دارید که در صورت عدم تمایل ، خوابگاه را عوض کنید وطی یک ایمیل اعلام میکنید که خوابگاه دیگیری با شرایط دیگیری میخواهید و آنها مجددا به شما خوابگاه دیگری را پیشنهاد میکنند تا اینکه در نهایت به توافق برسید.
بعد از آن، همان قرار داد اینترنتی را پرینت میگیرید و تحویل سفارت میدهید.

❗️نکته : رزرو خوابگاه ترجیحا از 3 ماه بعد از تحویل مدارک به سفارت شروع شود ، یعنی مثلا شما روز نوامبر مدارک را باید تحویل سفارت بدهید و وقت سفارت دارید ، پس رزرو خوابگاه را جوری تنظیم کنید که قرارداد شما از تاریخ 1 فوریه شروع شود ، چون معمولا ویزا 3 ماه زمان میبرد و در صورتی که ویزا دیر صادر شود شما از روزی که قرارداد شروع میشود باید اجاره خوابگاه را واریز کنید.

❗️نکته : مدت اجاره خوابگاه حتما 1 سال باشد.

❗️نکته : کنسل کردن خوابگاه همواره دردسر داشته و باید 2 ماه زودتر از زمانی که در نظر دارین ، به خوابگاه اطلاع دهید و معمولا از پول پیش شما مبلغی کسر خواهد شد.

❗️نکته : خیلی مهم نیست که خوابگاه نزدیک دانشگاه شما باشد یا نه ، همین که نزدیک مترو باشد کافیست و همچنین با توجه به اینکه اکثرا در ابتدا باید به کلاس زبان معرفی شوند ، در نتیجه معلوم نیست در کدام منطقه از شهر کلاس زبان برگذار میشود، پس خیلی روی موقعیت جغرافیایی خوابگاه حساس نباشید ، هرچند میتوانید از روی آدرس خوابگاه موقعیت آنرا در شهر مورد نظر بررسی کنید.

️نکته : بعد از واریز پول پیش مرتبا ایمیل خودرا چک کنید چون هر لحظه امکان دارد به شما خوابگاهی پیشنهاد شود و اگر طی هفت روز کنسل نکنید ، همان برای شما ثبت خواهد شد.