دانشگاه گراتس

نوشته شده توسط Super User. Posted in محتوا

دانشگاه گراتس (به آلمانی: Karl-Franzens-Universität Graz)، یک دانشگاه دولتی در شهر گراتس، اتریش می‌باشد که در سال ۱۵۸۵ تاسیس شده است. این دانشگاه بزرگترین و قدیمی‌ترین دانشگاه در اشتایرمارک و دومین دانشگاه قدیمی و بزرگ در اتریش محسوب می‌شود.

دانشگاه گراتس یکی از بزرگترین دانشگاه های اتریش می باشد. متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می توانند از میان بیش از 100 رشته در مقاطع مختلف لیسانس و فوق لیسانس رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

دانشگاه گراتس رتبه نخست تحقیقات در بسیاری از پروژه ها ،همکاری های ملی و بین المللی را از آن خود ساخته است. تحقیقات اصلی این دانشگاه متمرکز بر روی علوم زیستی ، علم نانو و بهینه سازی علم ریاضی می باشد.

برندگان جایزه نوبل
اروین شرودینگر
اتو لوی
یولیوس واگنر-یاورگ
فریتس پرگل
والتر نرنست
ویکتور فرانتس هس
گرتی کوری
ایوو آندریچ
کارل فون فریش

دانشکده های مرتبط:

هنر و علوم انسانی
علوم محیطی و منطقه ای
قانون
علوم طبیعی
علوم اجتماعی و اقتصادی
الهیات

رشته های دانشگاه گراتس به تفکیک مقاطع در سمت چپ لیست گردیده که با کلیک کردن بر روی هر عنوان می توانید لیستی از رشته های مقطع مورد نظر را ملاحظه نمایید. لازم به ذکر است برخی از رشته های موجود در این دانشگاه که برای جامعه ایرانی پر تقاضا نیست در این مجموعه گنجانده نشده است ولی درصورت تمایل به گذراندن رشته ای خاص که در لیست دانشگاه های اتریش موجود نمی باشد می توانید با ارسال پیغام به بنده درصورت نیاز اطلاعات کسب نمایید.