پرسش و پاسخ درباره پذیرش دانشجویی اتریش

نوشته شده توسط Super User. Posted in محتوا

❓ گواهی عدم سو پیشینه و شناسنامه باید قبل از وقت سفارت ترجمه و تائید شده باشه ؟

✅بله حتما ، باید 15-20 روز قبل از وقت سفارت ، مدارکی مثل ترجمه شناسنامه ، عدم سو پیشینه یا قباله ازدواج رو بدین سفارت برای تائید و روزی که وقت سفارتتون هست برای تحویل مدارک مجددا اون مدارک رو به خودشون بدین در غیر این صورت براتون نقص مدرک میزنن و باید مجددا وقت بگیرین و خوب کلی زمان از دست میدین.

---------------------------------------------------------------

❓گواهی عدم سو پیشینه از کجا باید بگیریم ؟

✅پلیس به اضافه 10 و سپس ترجمه به همراه مهر وزارت امور خارجه و دادگستری

---------------------------------------------------------------

❓ آیا مبلغ 10.000 یورو باید از 3 ماه قبل در حساب باشد ؟

✅جواب : ضروری نیست ولی باید طی یک ریز پرینت 3 ماهه نشان دهید که این مبلغ به صورت یکجا و چند روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به حساب شما واریز نشده است و تنها در صورتی امکان واریز یکجا وجود داره که از سمت ساپورت کننده مالی شما باشه ولی بهتره که پول ریز ریز به حساب واریز شده باشه و همگی یا از محل درآمد خودتون باشه یا از حساب ساپورت کننده مالی شما ، چون خط به خط پرینت مالی شما چک میشه.

❗️نکته : بهتر است از 3 -4 ماه قبل با حساب خود کار کنید تا گردش مالی داشته باشد و حتما لازم نیست در این مدت کل مبلغ 10.000 یورو در حساب گردش کند و ماهی 3-4 میلیون هم کفایت میکند.

❗️نکته : جدیدا سفارت منبع درآمد و ساپورت مالی شما را میخواد که مشخص شود بعد از اینکه این مبلغ تمام شد از کجا هزینه زندگی شما تامین میشود ، بنابراین اگر سند ملکی در ایران دارید که تحت اجاره هست ، قیمت گذاری کرده و ترجمه کنید و ضمیمه مدرک تمکن مالی کنید یا از حساب پدر یا مادر به عنوان ساپورت کننده پرینت بگیرین ، مخصوصا اگر پولی به صورت یکجا به حساب شما واریز شده از طرف پدر یا مادر که ساپورت کننده شما هستند باید باشه و حتما پرینت حساب ایشان هم باید ضمیمه بشه و منبع درآمد فرد ساپورت کننده هم باید قابل اثبات باشه و مدارک لازم جهت اثبات منبع درآمد نیز باید ترجمه و تحویل بشه.

---------------------------------------------------------------

❓ چطور باید خوابگاه اجاره یا رزرو کرد و چه نکاتی باید رعایت شود ؟

❗️نکته : برای رزرو خوابگاه ابتدا باید به صورت آنلاین در سایت ثبت نام کنید و فرم مربوطه را پر کنید و خوابگاههای مورد نظر را که از قبل تعین کرده اید در لیست طبق الویت انتخاب کنید ، سپس مبلغ 950 یورو به عنوان پول پیش از طریق صرافی یا فردی در خارج از کشور یا اتریش ، به حساب بانکی موسسه واریز کنید تا پروسه رزرو خوابگاه آغاز شود.

❗️نکته : تحت هیچ شرایطی قبل از واریز مبلغ پول پیش به شما نمیگن که خوابگاه خالی هست یا اصلا خوابگاهی که انتخاب کردید در اون تاریخ موجود هست یا نه و باید ابتدا پول به حساب واریز بشه و بعد از تقریبا 10 روز از تاریخ واریز ، به شما خوابگاه معرفی میشه از طریق ایمیل و شما 7 روز کاری وقت دارید که در صورت عدم تمایل ، خوابگاه را عوض کنید وطی یک ایمیل اعلام میکنید که خوابگاه دیگیری با شرایط دیگیری میخواهید و آنها مجددا به شما خوابگاه دیگری را پیشنهاد میکنند تا اینکه در نهایت به توافق برسید.
بعد از آن، همان قرار داد اینترنتی را پرینت میگیرید و تحویل سفارت میدهید.

❗️نکته : رزرو خوابگاه ترجیحا از 3 ماه بعد از تحویل مدارک به سفارت شروع شود ، یعنی مثلا شما روز نوامبر مدارک را باید تحویل سفارت بدهید و وقت سفارت دارید ، پس رزرو خوابگاه را جوری تنظیم کنید که قرارداد شما از تاریخ 1 فوریه شروع شود ، چون معمولا ویزا 3 ماه زمان میبرد و در صورتی که ویزا دیر صادر شود شما از روزی که قرارداد شروع میشود باید اجاره خوابگاه را واریز کنید.

❗️نکته : مدت اجاره خوابگاه حتما 1 سال باشد.

❗️نکته : کنسل کردن خوابگاه همواره دردسر داشته و باید 2 ماه زودتر از زمانی که در نظر دارین ، به خوابگاه اطلاع دهید و معمولا از پول پیش شما مبلغی کسر خواهد شد.

❗️نکته : خیلی مهم نیست که خوابگاه نزدیک دانشگاه شما باشد یا نه ، همین که نزدیک مترو باشد کافیست و همچنین با توجه به اینکه اکثرا در ابتدا باید به کلاس زبان معرفی شوند ، در نتیجه معلوم نیست در کدام منطقه از شهر کلاس زبان برگذار میشود، پس خیلی روی موقعیت جغرافیایی خوابگاه حساس نباشید ، هرچند میتوانید از روی آدرس خوابگاه موقعیت آنرا در شهر مورد نظر بررسی کنید.

️نکته : بعد از واریز پول پیش مرتبا ایمیل خودرا چک کنید چون هر لحظه امکان دارد به شما خوابگاهی پیشنهاد شود و اگر طی هفت روز کنسل نکنید ، همان برای شما ثبت خواهد شد.

درباره ما

نوشته شده توسط Super User. Posted in محتوا

در ابتدا عرض کنم روش کار ما چون کمی متفاوت است شاید تکمیل این بخش کمی برای ما سخت می باشد.

این مجموعه در ابتدا بصورت انفرادی راه اندازی شد ولی به قصد همکاری با دانشجویان توانمند در اتریش که دارای تجربه و دانش کافی در زمینه اعزام دانشجو هستند.

پروسه پذیرش دانشجویی شما از دانشگاه های اتریش با برنامه ریزی دقیق و قابل اعلام به شما صورت میگیرد که البته بزودی بخشی برای کاربران در سایت راه اندازی می گردد که میتوانند این پروسه را مرحله به مرحله در وبسایت وارد نموده و در هر مرحله نظرات دقیقی دریافت کنند و در صورت نیاز به همکاری و انجام موردی خاص توسط بنده و یا دوستان بنده در این مجموعه مبلغی معین دریافت می گردد.