دانشگاه سالزبورگ ( دانشگاه زالتسبورگ )

نوشته شده توسط Super User. Posted in محتوا

دانشگاه پاریس لوردون یا دانشگاه زالتسبورگ (به آلمانی: Universität Salzburg) که البته خیلی از ایرانیان آن را دانشگاه سالزبورگ می نامند، یکی از دانشگاه‌های کشور اتریش واقع در شهر زالتسبورگ است.

بودجه سالانه این دانشگاه ۱۱۲ میلیون یورو است.

این دانشگاه دارای چهار دانشکده می‌باشد:

علوم انسانی
حقوق
علوم تجربی
الهیات
گروه هنر این دانشگاه از معتبرترین گروه‌های آموزشی هنر در سراسر اروپا است.

تاریخچه:
این دانشگاه در سال ۱۶۲۲ میلادی توسط شاهزاده پاریس لوردون ساخته شده است. در آغاز، در آن تدریس الهیات، حقوق و پزشکی صورت می‌پذیرفته است.

در سال ۱۸۱۰ و با اشغال زالتسبورگ توسط باواریا این دانشگاه نیز تعطیل شد.در سال ۱۹۶۲ میلادی (۱۳۴۱ خورشیدی) این دانشگاه با نام جدید دانشگاه زالتسبورگ بار دیگر فعالیت خود را آغاز نمود.

در حال حاضر این دانشگاه دارای حدود ۱۴۰۰۰ دانشجو می‌باشد.

دانشگاه پاریس لوردون در سالزبورگ ارائه دهنده مجموع 91 برنامه تحصیلی است که برخی از آنها اخیرا با همکاری سایر دانشگاه های دیگر اجرا می شود.
دوره های کارشناسی مثل مهندسی با همکاری دانشگاه های صنعتی مونیخ برگزار می گردد یا مثلا دانشگاه قانون و تجارت برای رشته های اجتماعی و اقتصادی استفاده می شود.

دوره های ارشد ترکیبی خواهد بود از انواع رشته های سیاسی ،تاریخی و حقوق

 

رشته های دانشگاه سالزبورگ به تفکیک مقاطع در سمت چپ لیست گردیده که با کلیک کردن بر روی هر عنوان می توانید لیستی از رشته های مقطع مورد نظر را ملاحظه نمایید. لازم به ذکر است برخی از رشته های موجود در این دانشگاه که برای جامعه ایرانی پر تقاضا نیست در این مجموعه گنجانده نشده است ولی درصورت تمایل به گذراندن رشته ای خاص که در لیست دانشگاه های اتریش موجود نمی باشد می توانید با ارسال پیغام به بنده درصورت نیاز اطلاعات کسب نمایید.