دانشگاه اینسبروک

نوشته شده توسط Super User. Posted in محتوا

دانشگاه لئوپولد فرانتسنس اینسبروک (به آلمانی: Leopold-Franzens-Universität Innsbruck) معروف به دانشگاه اینسبروک ، نام یکی از دانشگاه‌های کشور اتریش است. این دانشگاه که دانشگاه اصلی و مرکزی ایالت تیرول اتریش است ، در سال ۱۶۶۹ میلادی هم‌گاه با سال ۱۰۴۸ خورشیدی در شهر اینسبروک تاسیس گردیده است.

دانشگاه اینسبروک بزرگترین مرکز علمی و پژوهشی در غرب اتریش محسوب می‌گردد و پس از دانشگاه وین و دانشگاه گراتس ، سومین دانشگاه بزرگ این کشور به شمار می‌رود.

این دانشگاه که در علوم پایه یکی از دانشگاه‌های پیشرو در اروپای مرکزی است ، دارای دانشکده های مختلف در علوم پایه و علوم انسانی می‌باشد.گروه نجوم و اخترفیزیک این دانشگاه دارای شهرت جهانی است.

برندگاه جایزه نوبل
هانس فیشر ، شیمی‌دان که بین سالهای ۱۹۱۶ تا ۱۹۱۸ در دانشگاه اینسبروک کرسی دانشیاری داشته است.
ویکتور فرانسیس هس ، فیزیک‌دان در سال ۱۹۳۱ در این دانشگاه به پژوهش پرداخته است.
فریتس پرگل ، از سال ۱۹۱۳ به مدت سه سال، استاد دانشگاه اینسبروک بوده است.
آدولف وینداوس ، از سال ۱۹۱۶ تا ۱۹۱۸ در این دانشگاه به پژوهش پرداخته است.

دانشکده های مرتبط:

معماری
بیولوژی
قوم شناسی کاتولیک
شیمی و دارو شناسی
مهندسی عمران
آمار و اقتصاد
علوم جغرافیایی و اتمسفری
علوم انسانی 1(فلسفه،تاریخ و علوم فرهنگی)
علوم انسانی2(زبان و ادبیات)
قانون
ریاضیات،علم کامپیوتر و فیزیک
روانشناسی و تربیت بدنی
دانشگاه مدیریتی اینشبارک

 

رشته های دانشگاه اینسبروک به تفکیک مقاطع در سمت چپ لیست گردیده که با کلیک کردن بر روی هر عنوان می توانید لیستی از رشته های مقطع مورد نظر را ملاحظه نمایید. لازم به ذکر است برخی از رشته های موجود در این دانشگاه که برای جامعه ایرانی پر تقاضا نیست در این مجموعه گنجانده نشده است ولی درصورت تمایل به گذراندن رشته ای خاص که در لیست دانشگاه های اتریش موجود نمی باشد می توانید با ارسال پیغام به بنده درصورت نیاز اطلاعات کسب نمایید.